Ogród w Ursusie

 

Projektowany ogród w Ursusie opiera się na geometrycznych kształtach z nasadzeniami o charakterze naturalistycznym.

 

Zagospodarowanie ogrodu  ogród-przydomowy-warianty

Trawnik ramowany jest grupami krzewów w układzie kaskadowym. Nasadzenia krzewów w zachodniej części ogrodu ograniczone są od trawnika murkiem oporowym, który ogranicza wyeksponowany taras z drewna egzotycznego. Projekt oświetlenia ogrodu zakłada: iluminację niskich drzewek i roślin okrywowych, iluminację obiektów liniowych – stopień tarasu drewnianego oraz podcięcie w murku. Uwzględniliśmy także cigi piesze – oświetlone za pomocą specjalnych słupków oświetleniowych – bolardów.

plana zagospodarowania ogrodu, schemat oświetlenia

Na tarasie znajduje się aluminiowa altana o nowoczesnym charakterze z automatycznie rozsuwanym dachem. Obok wydzielone zostało miejsce przeznaczone do pod grill – nawierzchnię tej przestrzeni stanowią łamane płyty z kamienia naturalnego.

grill-ogrodowy

 

Ścieżka wokół domu wykoanana jest z tych samych płyt, zatopionych w trawniku rekreacyjnym. Przed domem, od strony wjazdowej przewidziana została nawierzchnia pieszo-jezdna z granitowej kostki rzędowej. Przy wejściu na teren działki znajduje się kompozycja z traw ozdobnych.

wizualizacja 1

 

Projekt zakłada zaadaptowanie drzew istniejących – brzóz i sosen oraz zimozielone żywopłoty – wzdłuż ogrodzenia od strony zachodniej. Nasadzenia od strony północnej to niskie krzewy ozdobne przeplatające się z niewielkimi grupami bylin cieniolubnych. W układ zieleni wkomponowano siedziska-rzeźby z betonu architektonicznego.