Taras na dachu – Mokotów

Taras na dachu jednego z mokotowskich budynków to wyjątkowa przestrzeń, z której rozciąga się widok na panoramę Warszawy oraz sąsiadujące z osiedlem Pola Mokotowskie. Ogród na dachu stanowi przedłużenie piętra dwupoziomowego mieszkania – przylega do kuchni i salonu.
Przestrzeń wypoczynkowa na dachu

Stół na tarasie obok salonu

stół na tarasie

Nad częścią jadalnianą zamontowano konstrukcję zacieniacza, rozwijanego w przypadku niewielkiego deszczu lub intensywnych upałów. Elementem 'wspólnym’ przestrzeni tarasu i wnętrza jest klimatyczna jadalnia w oranżerii.

Oranżeria na tarasie

Ogród na dachu został zaprojektowany w formie dwupoziomowego tarasu wykonanego z gładkich desek wykonanych z drewna naturalnego. Najniższy poziom, przeznaczony na lokalizację grilla elektrycznego, wykończony został płytami granitowymi. Taras na dachu wzbogacają murki z betonu architektonicznego oporujące substrat pod zielenią. Klimat przestrzeni wzbogaca oświetlenie liniowe wmontowane w murki i siedzisko, reflektory podświetlające nasadzenia oraz lampiony zamontowane na konstrukcji zacieniacza.

Piaskownica wbudowana w taras

Zieleń na dachu osłaniająca taras

Istotnym elementem jest piaskownica na tarasie – wydzielona w drewnianym dacku – w sezonie letnim uwielbiana przez dzieci. Zielona ściana wykonana z zimozielonego żywopłotu wydziela przestrzeń tarasu, tworząc skuteczną barierę przed silnymi wiatrami, tworząc strefę spokoju i wyciszenia. Część zielonego dachu została wydzielona pod trawnik. Klimat ogrodu budują również nasadzenia wysokich traw ozdobnych, niskich krzewów okrywowych oraz kwitnących bylin.

zieleń na dachu w donicach

Wielopoziomowy taras

siedzisko podświetlone